1500 km w poszukiwaniu dobra – Rowertour (listopad 2015)

Najpierw założyłyśmy blog „Szprychy w trasie”, a potem wyruszyłyśmy. „1500 km w poszukiwaniu dobra” – tak nazwałyśmy naszą wyprawę, podczas której chciałyśmy sprawdzić, czy można liczyć na pomoc napotkanych ludzi.

Jaki był początek? Data: 20-28 września 2003 roku. Miejsce: Turcja (dla nas – kanapa przed telewizorem). Wydarzenie: mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet.
Sandra, lat 15, mieszka wówczas w Żydowie, gmina Polanów (woj. zachodniopomorskie). Beata, lat 14, mieszka w Pęckowie, gmina Obrzycko (woj. wielkopolskie). Wtedy to po raz pierwszy byłyśmy świadkami serii zwycięstw naszych siatkarek. Uwagę skupiłyśmy na jednej z nich – Katarzynie Skowrońskiej-Dolacie. Wiele lat później spotkałyśmy się w Koszalinie na meczu reprezentacji jako oficjalny fanklub Kaśki.
Od tego momentu, zupełnie niezależnie, wiele wydarzyło się w naszym życiu. Obie jesteśmy z małych miejscowości i wiemy, że dzieci, które idą później do szkół w miastach, nie mają łatwo. Dlatego naszą wyprawą postanowiłyśmy udowodnić, że każdy ma szansę na to, by spełnić swoje marzenia, że nie liczy się to, co się ma, lecz to, co się robi.
Jednocześnie za cel postawiłyśmy sobie inne trudne zadanie – sprawdzenie, czy ludzie są skłonni do pomocy drugiemu człowiekowi. Jechałyśmy dla osób, które zostały dotknięte ciężkimi chorobami – wspieramy działania fundacji „Dar szpiku” oraz Stowarzyszenia „Siatkarze dla Hospicjum”.
Miałyśmy cel, nadeszła pora zaplanowania trasy. Modyfikowana wielokrotnie, przyjęła kształt wilka. Start w Świnoujściu, następnie wybrzeże Niemiec, Danii, Szwecji i Bornholm. Łatwo pojeździć palcem po mapie, ale skąd wziąć fundusze? Trzeba ruszyć głową. Zwróciłyśmy się do Kasi Skowrońskiej-Dolaty o objęcie honorowym patronatem naszego przedsięwzięcia i udało się, co dodało nam skrzydeł. Znaleźli się sponsorzy i media, które zainteresowały się naszą wyprawą.
Więcej: czytaj w numerze „Rowertouru
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s